خانه / اخبار شهرستان / با برگزاری آئین افتتاحیه ؛ سوت آغاز لیگ فوتبال در تربت حیدریه نواخته شد

با برگزاری آئین افتتاحیه ؛ سوت آغاز لیگ فوتبال در تربت حیدریه نواخته شد

مسابقات لیگ فوتبال رده های پایه تربت حیدریه با برگزاری مراسم افتتاحیه و با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ، پیشکسوتان فوتبال خراسان ،جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان و خانواده ورزشکاران در استادیوم آزادی آغاز شد .

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه ، رئیس هیئت فوتبال شهرستان در خصوص این دوره از مسابقات گفت : لیگ فوتبال رده های پایه تربت حیدریه، گرامیداشت مقام پاسدار با شرکت ۲۳ تیم در ۴ رده سنی خردسالان ، نونهالان ، نوجوانان و جوانان در شهرستان آغاز به کار کرد.

سید احمد رضوی با اشاره به این مطلب که این دوره از رقابتها فرصت بسیار مناسبی برای شناسایی استعدادها و پشتوانه سازی در رشته فوتبال خواهد بود تصریح کرد: تیم های شرکت کننده در هرگروه سنی بصورت دوره ای تا پایان شهریور ماه به مصاف هم خواهند رفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه نیز در آئین افتتاحیه این جشنواره با اشاره به ظرفیت های بالای شهرستان در حوزه ورزش پایه بیان داشت : بدون شک توجه به ورزش پایه زمینه ساز رشد پایدار خواهد بود و مربیانی که در این رده ها مشغول فعالیت هستند نقش پررنگی در ساختن بنیادی آینده ورزش و رشته خود دارند .

سید حمیدرضا امینی اهمیت توجه به مسئله اخلاق را یک ضرورت برای همه ورزشکاران دانست و اظهار داشت : مربیان ورزشی بویژه در رده های سنی پایه باید نسبت به مسئله اخلاق و منش پهلوانی ورزشکاران دقت نظر خاصی به خرج دهند و زمینه را برای حاکمیت اخلاق بر فضاهای ورزشی فراهم سازند.

علی رستمی معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه دیگر سخنران این مراسم از ورزش بعنوان راهکاری برای نشاط افزایی و امیدبخشی نام برد و افزود : نشاط اجتماعی لازمه رسیدن به توسعه پایدار است و اگر میخواهیم جامعه متعالی و توسعه یافته داشته باشیم باید ورزش را به عنوان یک اصل مهم در سبد خانوار قرار دهیم . حضور نوجوانان و جوانان با همراهی خانواده ها در میادین ورزشی راهکار موثری در کنترل آسیب های اجتماعی به شمار می رود و خوشحالم که امروز شاهد اجتماع خانواده ها در کنار ورزشکاران در میدان ورزش هستیم .

پیشکسوت فوتبال خراسان هم که بعنوان میهمان ویژه آئین افتتاحیه جشنواره فوتبال پایه در جمع ورزشکاران تربت حیدریه حاضر شده بود از ورزش به عنوان یک مسیر مهم در تربیت صحیح نام برد و اضافه کرد :کار در رده های سنی پایه ظرافت خاصی را میطلبد و اعتقاد دارم مربیان رده های پایه باید هنرمندان و روانشناسان قابلی باشند تا بتوانند لوح پاک و سفید نونهالان و نوجوانان را با زیباترین رنگ های اخلاقی و معرفتی نقش بزنند

قاسم زردکانلو با اشاره به پیشینه درخشان فوتبال تربت حیدریه بیان داشت : فوتبال تربت حیدریه از دیرباز زبانزد استان بوده است و این شهرستان همواره محل معرفی ستاره ها و استعدادهای درخشان فوتبال استان و حتی کشور بوده است که این مهم نشان دهنده لزوم توجه بیشتر به فوتبال در این شهرستان است و امید دارم با حمایت مسئولان و ورود بخش خصوصی به این حوزه شاهد حضور تیم های تربت حیدریه در سطوح بالای کشوری باشیم .

گفتنی است ادای احترام به جایگاه شهیدان ، تجلیل از چهره های ماندگار و پیشکسوتان فوتبال ، اجرای حرکات نمایشی و رژه تیم ها از دیگر برنامه های این مراسم بود .

(Visited 83 times, 1 visits today)

درباره ی ملیحه علیپور

همچنین ببینید

آیین گرامیداشت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی در تربت حیدریه برگزار شد

همزمان با هفته ملی ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای گردهمایی رؤسای هیئت های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *