خانه / اخبار شهرستان / غنی سازی اوقات فراغت، دستور کار سی و سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان تربت حیدریه

غنی سازی اوقات فراغت، دستور کار سی و سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان تربت حیدریه

در سی و سومین جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان تربت حیدریه که با حضور فرماندار، رئیس اداره ورزش و جوانان و نمایندگان بیش از ۲۰دستگاه عضو در ستاد برگزار گردید موضوع غنی سازی اوقات فراغت و ساماندهی فعالیت های این بخش در تابستان پیش رو مورد بحث و بررسی قرار گرفت
به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه سیدحمیدرضا امینی در این نشست با تاکید بر لزوم برنامه ریزی جهت برگزاری فعالیتهای موثر آموزشی ، پرورشی و مهارتی در ایام فراغت جوانان و نوجوانان، این زمان را فرصتی مناسب جهت شناسایی و معرفی افراد مستعد در حوزه های مختلف خواند و افزود: کلیه دستگاه های اجرایی مرتبط در این زمینه می بایست به گونه ای عمل کنند که ضمن پرهیز از هرگونه موازی کاری با وحدیت رویه و جلب مشارکت حداکثری بویژه ظرفیت سازمان های مردم نهاد موجب ارتقای کیفیت فعالیت های اوقات فراغت شوند.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان تصریح کرد: با توجه به اهمیت تاثیر کلاسهای اوقات فراغت در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی می بایست تلاش کرد تا با برگزاری اردوهای گردشگری، هویتی و پاتوقهای فرهنگی جوانان ضمن ایجاد فضایی مفرح و نشاط آور در جامعه و مشارکت خانواده ها در کنار فرزندان علاوه بر ایام تابستان در طول سال نیز شاهد تداوم و ارتقای فعالیت های مختلف باشیم.
امینی توجه به محلات هدف و مناطق کم برخوردار را نیز از موضوعات مهم و اساسی در پرداختن به موضوع اوقات فراغت برشمرد و افزود: در مناطق روستایی با راه اندازی و تجهیز خانه های ورزش روستا و در مناطق حاشیه شهر نیز با بهره گیری از ظرفیت سمن ها فعالیتهای مختلفی را با همکاری دستگاه های ا جرایی برنامه ریزی و اجرا خواهیم نمود.
فرماندار تربت حیدریه نیز در این نشست با اشاره به تقویت بخش همگانی ورزش  اظهار داشت: کلیه دستگاه های اجرایی و بخش های خصوصی تقویم ورزشی خود را در اختیار دبیرخانه ستاد ساماندهی امورجوانان شهرستان قراردهند تا برنامه ریزی لازم جهت برگزاری هرچه مطلوب فعالیت های مختلف انجام پذیرد. علی رستمی افزود این امر علاوه بر تلطیف فضای کاری و اجتماعی منطقه موجب تقویت مشارکت بین بخشی می گردد.
رستمی استفاده از تمامی ظرفیت های موجود منطقه را در غنی سازی اوقات فراغت مورد توجه دانست و تصریح کرد: کلیه دستگاه های عضو در ستاد ساماندهی موظف به برنامه ریزی در خصوص برگزاری فعالیت های متعدد با موضوع نوجوانان و جوانان بویژه در اوقات فراغت می باشند و در این راستا می بایست تلاش لازم جهت همسان سازی فعالیت ها و ارتقای کیفیت آنها در چارچوب تصمیمات ستاد انجام پذیرد .
رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به زیر ساخت های قابل قبولی که در حوزه ورزشی و گردشگری در منطقه وجود دارد خاطرنشان کرد: اوقات فراغت فرصت بسیار مناسبی است تا ظرفیت فرهنگی و گردشگری منطقه را معرفی و از آن به عنوان یک فرصت شغلی برای جوانان بومی هربخش استفاده گردد. وی افزود در برخی حوزه های منابع طبیعی و زیرساخت های ورزشی در شهرستان ظرفیت هایی وجود دارد که مغفول مانده  و می بایست با ارائه طرح و برنامه و ایجاد تعامل این بخش را نیز احیا کرد تا بنحو مطلوب مورد بهره برداری قرار گیرد.
مقام عالی دولت در شهرستان همچنین توجه به تقویت و اجرای ورزش های بومی محلی و احیای سنت های فاخر فرهنگی را مورد تاکید قرار داده و خاطر نشان کرد: برپایی تورهای گردشگری و جشنواره های متعدد فرهنگی ورزشی در مناطق بکر روستایی و بخش های تابعه شهرستان با هدف ترغیب و مشارکت جوانان و نوجوانان در روستاها موضوعی است که در برنامه ریزی اوقات فراغت به صورت ویژه می بایست مود توجه قرار گرفته و در طول سال نیز بدان تداوم بخشید.

استفاده از مدرسین و مربیان دارای مجوز و صلاحیت، نظارت بر حسن برگزاری کلاس ها، تجلیل از فعالان حوزه های مختلف در طرح غنی سای اوقات فراغت، ارائه گزارش مدون از برگزاری کلاسهای اوقات فراغت به دبیرخانه ستاد، ایجاد بانک اطلاعاتی، حمایت از خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد جهت مشارکت فعال این قشر در کلاس های مختلف،برگزاری برنامه های متنوع زیست محیطی و پاک سازی محیط زیست و لزوم توجه به حرفه آموزی افراد در اوقات فراغت  از دیگر موارد مطرح شده در سی  سویمن جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان تربت حیدریه بود

 

(Visited 24 times, 1 visits today)

درباره ی admin

همچنین ببینید

کسب ۳۲ مدال در مسابقات بین المللی توسط کاراته کاهای تربت حیدریه

رئیس هیئت کاراته تربت حیدریه از کسب ۳۲ نشان طلا، نقره و برنز توسط کاراته …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *