اخبار ایران و جهان

کسب ۷ عنوان برای دوومیدانی‌کاران ایران

دو و میدانی کاران ایران در پایان تورنمنت بین المللی بلاروس به ۳ مقام اولی، ۳ عنوان دومی و یک مقام سومی دست یافتند و یک رکورد جدید ملی نیز به ثبت رساندند.

به گزارش “روابط عمومی اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، روز پایانی تورنمنت بین‌المللی دو و میدانی بلاروس از عصر امروز (شنبه) ۳۰ تیرماه در هوای بارانی شهر مینسک پیگیری شد و همین امر موجب شد تا عملکرد منتخبین دو و میدانی ایران در مواد مختلف با افت روبه رو شود. با همین شرایط بد جوی در برگزاری این مسابقات، دو و میدانی کاران ایران موفق شدند به یک مقام نخست، ۲ مقام دومی و یک عنوان سومی دست یافته و یک رکورد جدید ملی نیز به ثبت رسانند.

در ماده ۴۰۰ متر بامانع، رضا ملک پور، دونده خوش آتیه دو و میدانی ایران موفق شد با ثبت زمان ۵۰.۶۴ ثانیه ضمن کسب مقام اولی، رکورد ملی این ماده را که پیش از با زمان ۵۰.۹۸ در اختیار خود داشت ارتقاء دهد. سیر صعودی و رکوردشکنی‌های اخیر این ورزشکار جوان در ماده ۴۰۰ متر بامانع، روزنه امیدی برای موفقیت دو و میدانی ایران در این ماده به شمار می رود.

در ۱۵۰۰ متر، امیر مرادی، حسین کیهانی و مسلم نیادوست به رقابت با دیگر دوندگان پرداختند. مرادی با زمان ۳:۴۵.۳۱ دقیقه به عنوان دومی رسید، کیهانی با توجه به مسابقه سنگین روز گذشته در ماده ۳۰۰۰ متر بامانع با رکورد ۳:۴۵.۳۳ ثانیه سوم شد و نیادوست با زمان ۳:۴۶.۶۸ دقیقه به عنوان چهارمی دست یافت.

علی خدیور در ۲۰۰ متر با ثبت رکورد ۲۱.۳۲ ثانیه به مقام دوم رسید و سبحان طاهرخانی در ماده پرش طول با رکورد ۷.۰۳ متر به عنوان هشتمی رسید. این مسابقه در حالی برگزار شد که بارش شدید باران مانع از عملکرد مطلوب همه پرندگان شد.

رضا مقدم در پرتاب چکش نیز به جمع برترین ها راه نیافت.

 روز گذشته نیز ورزشکاران دو و میدانی ایران به ۳ عنوان اولی و یک مقام دومی دست یافته بودند. حسین کیهانی در ماده ۳۰۰۰ متر بامانع با ثبت رکورد ۸:۴۰.۹۹ دقیقه به عنوان نخست دست یافت و بهترین عملکرد خود را در فصل رقابت های دو و میدانی سال جاری به ثبت رساند. کیهانی امروز نیز علی رغم حضور در مسابقه روز گذشته با عملکرد خوبی در ماده ۱۵۰۰ متر سوم شد.

امیر مرادی در ماده ۸۰۰ متر با رکورد ۱:۵۰.۱۲ دقیقه و علی خدیور نیز با زمان ۴۶.۸۰ ثانیه در ۴۰۰ متر به عنوان نخست دست یافتند.

در ماده پرتاب دیسک نیز بهنام شیری با پرتابی به طول ۵۹.۴۰ متر به مقام دومی رسید.

بنابراین تیم منتخب دو و میدانی ایران با کسب ۳ مقام اولی، ۳ عنوان دومی و یک مقام سومی و جا به جایی یک رکورد ملی از تورنمنت بین‌المللی مینسک بلاروس به کار خود پایان داد.

لازم به یادآوری است، محمد محسن ربانی به عنوان مربی و هاشم صیامی (دبیر فدراسیون دو و میدانی) به عنوان سرپرست منتخبین دو و میدانی ایران را در این رقابت‌ها همراهی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا